Korekcja uszu

Odstające uszy to bardzo często występujący problem , jest on skutkiem czynników genetycznych, niezależnie od płci. Najczęstszą przyczyną tej cechy jest niedostatecznie wykształcony fałd grobelkowy. Bardzo często jest on zbyt płaski. W rezultacie ucho nadmiernie zawija się do przodu i staje się to powodem do powstawania kompleksów. Powodem odstających uszu może być duża i głęboka muszla małżowinowa, która automatycznie przyczynia się do oddalania płatków ucha od czaszki. Współczesna medycyna umożliwia zniwelowanie tych kompleksów za pomocą zabiegu w postaci korekcji uszu, który jest bardzo skuteczny i pozostawia efekt nawet na całe życie. Taki zabieg można wykonać zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą korekcji odstających uszu, dostępną w naszym gabinecie.

 

Operacja plastyczna uszu

Otoplastyka, czyli operacja plastyczna odstających uszu to zabieg, który pozostawia efekty nawet na całe życie. Okres rekonwalescencji po zabiegu nie jest długi i nie jest bardzo bolesny. Operacja plastyczna uszu zazwyczaj trwa zazwyczaj około jednej godziny oczywiście, są wyjątki kiedy cały zabieg może trwać odrobinę dłużej. Zazwyczaj po zabiegu pacjent może wrócić do domu, najlepiej pod opieką kogoś bliskiego.
Istnieje wiele technik wykonywania zabiegu korekcji odstających uszu. Dobór techniki zależy wyłącznie od skali problemu, z którym walczy pacjent. Dobór metody leczenia zależy od lekarza prowadzącego. Sposób wykonania operacji plastycznej uszy zawsze jest konsultowany z pacjentem w trakcie indywidualnych konsultacji.

 

Czy po operacji plastycznej uszu mogą pojawić się powikłania? 

Większość zabiegów chirurgicznych wiąże się z prawdopodobieństwem wystąpienia powikłań,. Niemniej jednak nie występują one tak często jak się powszechnie wydaje. Dlatego też należy zadbać o to, żeby operacja plastyczna uszu została wykonana przez specjalistę z zakresu chirurgii plastycznej. Ponadto powikłania mogą być wynikiem nieprzestrzegania zasad higieny lub nieprawidłowego zmieniania opatrunku przez pacjenta w trakcie okresu rekonwalescencji. Najczęstszymi powikłaniami po wykonaniu zabiegu są stany zapalne lub krwiaki. Wtedy należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

 

Operacja uszu cena

Cena za plastykę odstających uszu rozpoczyna się od 4 tysięcy złotych. Nasza klinika Medissima specjalizuje się od wielu lat w uzyskaniu piękniejszego wyglądu. Oferujemy wykonywanie zabiegów plastycznych, które będą widoczne na całe życie. Dzięki temu możesz zyskać piękniejszy wygląd, a zarazem pozbędziesz się wszystkich kompleksów dotyczących odstających uszu. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących wykonywanych przez nas zabiegów korekcji uszu, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.